Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

L-ati alaptat pe bebe?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 33
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: L-ati alaptat pe bebe?   Joi Aug 23, 2012 2:10 pm

Eu am alaptat-o pe fetita mea pana la 5 luni. Desi as fi vrut sa o alaptez mai mult timp nu s-a mai putut, pentru ca nu mai aveam foarte mult lapte si seara ii dadeam cu biberonul lapte praf si incet, incet a inceput sa nu mai vrea sa suga de la san ci doar se juca cu el... Cool
Am intrerupt alaptarea si am ramas pe lapte praf si apoi diversificat. Eu ii dau Aptamil, mi se pare cel mai bun lapte praf si cu cele mai multe vitamine, insa...nici un lapte praf nu se poate compara cu laptele de la mama I love you
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
cei5pitici

Puncte : 2
Data de inscriere : 28/08/2012

MesajSubiect: Re: L-ati alaptat pe bebe?   Mar Aug 28, 2012 7:13 am

Eu l-am alaptat pe piticul meu pana la un an si o luna.
Sanul reprezenta pentru el masa principala pana in ziua in care l-am intarcat, desi am inceput diversificarea de la 4 luni pentru ca nu se satura cu sanul, a urmat o perioada cand manca o singura data pe zi mancare normala , in rest vroia doar san. Era foarte greu pentru mine sa stau toata ziua si toata noaptea doar sa il alaptez pentru ca mai am inca 4 pitici care au nevoie de mine.
Sus In jos
floare de colt

Puncte : 25
Data de inscriere : 28/08/2012

MesajSubiect: Re: L-ati alaptat pe bebe?   Mar Aug 28, 2012 7:57 am

eu am alaptato dor 3 luni ,marea mea greseala a fost sa apelez la biberon si micuta din multa lene a renuntat sa pape san asa ca am trecut pe laptic praf ,apoi cereale ,si mancare buna asa bebe nu mai era bebe ci bibelou .a fost cei drept si o mare plangacioasa iar eu mam stresat foarte mult si cred ca motive sunt multe de am pierdut lapticul .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: L-ati alaptat pe bebe?   

Sus In jos

L-ati alaptat pe bebe?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Alimentatia copilului :: Copilul intre 0-12 luni-
Mergi direct la: