Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?   Joi Aug 23, 2012 1:46 pm

Asa cum stim toate mamicile, din Ianuarie 2011, trebuie sa alegem sa stam cu bebe acasa, intre 1 an sau 2 ani...
De ce trebuie sa alegem? Pentru ca anumite "persoane" au considerat ca trebuie sa faca economii la bugetul statului....de la niste bebelusi.... Sad
In fine....Cred ca toate stim ca daca alegi sa stai 1 an iei 75% (nu stiu daca au revenit inca la 85%...stiu ca erau niste discutii...) dar nu mai mult de 3400 lei... si daca iti alegi sa stai 2 ani, iei 75% dar nu mai mult de 1200 lei in functie de media veniturilor voastre pe ultimile 12 luni.

Eu...desi ma incadram cu brio in prima categorie cu 1 an..., totusi am ales cu inima si am hotarat sa stau cu printesa mea 2 ani in concediu crestere copil. Am renuntat la bani si am acceptat sa iau doar 1200 lei, dar sa-mi petrec cat mai mult timp alaturi de ea I love you
Nu regret nici o clipa alegerea facuta si stiu ca e cel mai bine pentru amandoua Smile
Desi acum ne descurcam mai greu...ca dehhh....avem rate ca tot romanul...am trecut peste problemele financiare si ne bucuram de fiecare zi alaturi de printesa noastra I love you
Voi cum ati hotarat? sau cum veti hotari? Indiferent de raspuns, cu siguranta fiecare a avut motivele ei de a lua o decizie Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
floare de colt

Puncte : 25
Data de inscriere : 28/08/2012

MesajSubiect: Re: Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?   Mar Aug 28, 2012 7:51 am

elena stiu cum e cu banii ,dar in primul rand cu acesti ani nu te vei mai intalni niciodata - nici eu nu regret ca am stat acasa cu ea mam ocupat atat cat am stiut eu sub indrumarea educatoarei de la grupa fetitei si se vede ca nu am muncit degeaba - desi mie greu ca nu am pe nimeni pe aproape sa ma ajute iar micuta merge cu mine peste tot ,anul acesta imi doresc din tot sufletul sa mi gasesc un loc de munca si sa las cu o batrana sa se ocupe de ea . (inima mie rupta dar trebuie sa fac acest pas datorita rateleo si a neajunsurilor de zi cu zi .)
Sus In jos
Ana Naghi

Puncte : 36
Data de inscriere : 30/08/2012
Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?   Vin Aug 31, 2012 3:43 am

Eu am ales 2 ani fara sa stau pe ganduri!nu imi da nimeni timpul asta inapoi!
Am vrut sa ma bucur de primii pasi,de tot!
Sus In jos
samy2009

Puncte : 23
Data de inscriere : 29/10/2012

MesajSubiect: Re: Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?   Lun Oct 29, 2012 3:20 pm

Clar 2 ani.
Si la bebe 2 tot 2 ani aleg.
Nu am nici un castig daca merg la servici, mai rau ma afund in datorii ca la cat iti cere o femeie....
Plus mama este mama cum se spune.
La 1 an bebe nu stie decat sa zica mama, tata, apa, papa.
Cel putin asa a fost la mine.
Sus In jos
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?   Lun Oct 29, 2012 3:37 pm

Printesa mea doar ce a facut 1 anisor...nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi insemnat pentru amandoua ca eu sa ma intorc la munca... Sad(
Nu regret nici o clipa ca am ales sa stau 2 ani cu printesa si ca acum ne bucuram in continuare de timpul petrecut impreuna :X
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?   

Sus In jos

Alegi sa stai cu bebe 1 an sau 2 ani?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Sa ne cunoastem. :: Sa facem cunostinta!-
Mergi direct la: