Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Pompe pentru san

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
samy2009

Puncte : 23
Data de inscriere : 29/10/2012

MesajSubiect: Pompe pentru san   Lun Oct 29, 2012 2:31 pm

Consider ca pompa ptr san este foarte importanta mai ales la prima nastere.
Daca v-a ajutat spuneti-le si celorlalte mamici ce tip ati avut si ce marca.
Consider ca nu este reclama sa sfatuiesti o mamica ce sa isi cumpere.
Sunt foarte multe pe piata si unele chiar nu sunt bune.
Eu la bebe1 am avut cu para de cauciuc si desi nu am folosit-o decat de 3 ori mi s-a stricat.Nu ami stiu ce marca a fost ceva cu Angel...
S-a gaurit para si nu am mai putut sa o folosesc.
La bebe2 mi-am luat cu maneta dar nu am folosit-o inca deci nu stiu ce sa va spun este de la Primii Pasi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 33
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Pompe pentru san   Lun Oct 29, 2012 2:45 pm

Ai mare dreptate!
Eu chiar am folosit destul de mult pompa de san pentru ca printesa mea era mai puturoasa Razz si nu papa cat trebuia si ma mulgeam ce mai ramanea in san si ii dadeam cu biberonul...un biberon special de la Nuk parca...care are tetina cu striatii si imita foarte bine sfarcul si astfel nu am avut probleme sa-mi refuze sanul. Eu am alaptat-o pana la 5 luni.
Pompa a fost una simpla, cu maneta, tot de la Primii Pasi si am dat pe ea destul de putin, vreo 28 de lei din Auchan. In farmacii este mult mai scumpa Sad cred ca vreo 50 de lei...
Cred ca tot din asta ai si tu, nu?
Eu am fost multumita de ea, este in perfecta stare si acum si ganditi-va ca am folosi-o aproape zilnic, timp de 5 luni....
Un sfat...sa-i scoateti proteza de cauciuc, ca trage mai bine fara...face vid foarte bine fara acea proteza...
Pupici
Sus In jos
samy2009

Puncte : 23
Data de inscriere : 29/10/2012

MesajSubiect: Re: Pompe pentru san   Lun Oct 29, 2012 2:58 pm

Da asa este si a mea.
Inca nu am folosit-o dar am fost disperata inainte de nastere sa imi cumpar ptr ca la bebe1 m-am trezit cred ca pe la 4-5 luni ca mi s-au intarit sanii si bebelina era satula.
In spital tipa cu care am stat in rezerva a facut furia laptelui si am vazut ce inseamna.... affraid
Eu am dat 40lei dar a fost destul de putin fata de alte magazine.
La farmacie sub 100lei nu am gasit, bine alta marca.
Nu am vrut sa imi cumpar electrica ptr ca a avut o prietena si i s-a stricat dupa 3 folosiri iar altcineva mi-a zis ca nu o poate folosi ca o dor sanii foarte rau.
Nu am fost sigura daca o voi folosi ca si la bebe1 am folosit-o foarte putin dar ce bine mi-a prins...
Chiar am vrut sa o dau la cineva care trebuia sa nasca, nu mi-am inchipuit ca imi va mai trebui.
Acum o am neatinsa dar nu o dau pana nu termin cu alaptarea ca nu se stie, mai bine sa o am in casa.
Sus In jos
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 33
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Pompe pentru san   Lun Oct 29, 2012 3:04 pm

E bine sa o ai in casa ca nu se stie niciodata... cam asa e pretul, eu a luat-o mai ieftina pentru ca in Auchan sunt cele mai bune preturi, fata de toate hypermarketurile... Eu de aici am cumparat foarte multe la preturi bune Very Happy
Sus In jos
AdminAlexandra
Admin

Puncte : 42
Data de inscriere : 17/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Pompe pentru san   Sam Noi 10, 2012 10:06 am

Pana la cate luni ati alaptat? De cand am aflat ca voi fi mamica m-am mai documentat in privinta alaptatului pentru ca imi doresc foarte mult sa pot alapta cat mai mult. Am citit ca mitul "nu am avut lapte" este total fals....toate mamicile au lapte insa marea majoritate datorita durerilor de sani, renunta la alaptare si li se infunda canalele.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://superbebeshop.forumhit.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pompe pentru san   

Sus In jos

Pompe pentru san
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La Multi Ani, Marian! (sot Adri)
» LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA CLARA