Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Recomanda o carte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana Naghi

Puncte : 36
Data de inscriere : 30/08/2012
Varsta : 33

MesajSubiect: Recomanda o carte   Vin Aug 31, 2012 4:13 am

Lectura este un mod placut si totodata educativ de a-ti petrece timpul liber.Si ar trebui sa le insuflam si copiilor nostri dragostea pentru carti.
Recomanda o carte buna-pentru mami sau pentru puiut-sa stim si noi ce sa alegem pe viitor! Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ana Naghi

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Vin Aug 31, 2012 4:18 am

O sa incep eu Very Happy
Acum citesc "Viata ca o prada",de Marin Preda.Revin cu impresiile finale.
Mi-au placut foarte multe carti,din diverse motive.Ultima carte citita este "Dumineca orbului", de Cezar Petrescu.Actiunea se petreceintr-o singura zi si sunt urmarite destinele mai multor personaje.Finalul nu e deloc cel asteptat de cititor.Nu va spun mai multe,merita sa o cititi Wink
Sus In jos
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Vin Aug 31, 2012 10:11 am

Multumim pentru recomandare.
Vin si eu cu cateva recomandari ale cartilor pe care le-am citit si carora le-am facut recenzii pe blog, pentru cine doreste sa citeasca recenziile o sa las lincurile atasate Smile

Ultima carte citita este "Salveaza-ma" de Guillaume Musso, un roman care te tine cu sufletul la gura pana la finalul cartii si pe care am stat si am citit-o intr-o zi, stand pana la 3 noaptea ca sa termin carte...pur si simplu nu ma puteam duce la culcare fara sa stiu cum se termina cartea Very Happy
Acesta este link-ul recenziei: http://sweet-moms.blogspot.ro/2012/08/recenzie-salveaza-ma-de-guillaume-musso.html
Sus In jos
AdminElena
Admin

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Vin Aug 31, 2012 10:15 am

Alte carti de Guillaume Musso pe care le-am citit si mi-au placut la fel de mult si le recomand cu caldura, au fost:
"Chemarea Ingerului" un roman care imbina cu succes romanul de dragoste cu cartea politista Very Happy careia vreau sa-i fac o recenzie pe blog
Si
"Fata de Hartie", care a fost si prima carte de acest scriitor si care m-a facut sa-i caut si celelalte carti, o carte superba, un roman de dragoste foarte frumos, care imbina fictiunea cu realitatea intr-un mod extraordinar, recenzia de pe blog o gasiti accesand acest link: http://sweet-moms.blogspot.ro/2012/07/recenzie-fata-de-fartie-de-guillaume.html
Sus In jos
AdminElena
Admin

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Vin Aug 31, 2012 10:18 am

Si va mai recomand o carte care trebuie neaparat citita, este vorba despre cartea "Se numea Sarah" de Tatiana de Rosnay
Este o carte foarte emotionanta, cu o poveste care te tulbura. Va rog sa ma credeti ca am plans citind aceasta carte!
Daca doriti sa cititi recenzia acestei carti, accesati acest link: http://sweet-moms.blogspot.ro/2012/08/recenzie-se-numea-sarah-de-tatiana-de.html
Sus In jos
AdminAlexandra
Admin

Puncte : 42
Data de inscriere : 17/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Lun Sept 03, 2012 4:25 am

Ma bucur mult ca ati deschis acest subiect. Lectura este un mod placut de a petrece timpul, in special pentru mamici Very Happy
Eu sunt fascinata de cartile ce ofera informatii "despre reusita in viata" si cum putem sa valorificam la maxim gandirea pozitiva, in orice domeniu al vietii noastre.
Am citi cu mare drag "The Secret" - Secretul de Rhonda Byrne, o carte ce nu ar trebui sa lipseasca din nicio casa, o carte ce te face sa constientizezi legile universului si magnifica putere pe care tu o ai aspra intregii tale vieti.
Acum citesc "Unlimited Power" de Anthony Robbins insa o citesc in limba engleza (nu stiu daca se gaseste si versiunea in romana).
In ultimii ani am o "sete" continua de informatii, ca si un copil ce descopera lumea in care traieste.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://superbebeshop.forumhit.ro
Ana Naghi

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Vin Sept 14, 2012 10:30 am

Asta este un lucru bun,Alexandra!Sa vrei sa cunosti lucruri noi mi se pare un lucru firesc!
Am citit recenziile pe blogul tau,Elena,ma tenteaza cartile Smile
Acum citesc "Dumnezeu calatoreste intotdeauna incognito",abia pot sa o las din mana de curiozitate sa aflu ce se intampla mai departe!
Sus In jos
samy2009

Puncte : 23
Data de inscriere : 29/10/2012

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Lun Oct 29, 2012 1:27 pm

Elena am citit recenziile cu sufletul la gura, mai ca imi venea sa iti dau mesaj sa imi spui finalul.
Sigur am sa le citesc cand voi reusi sa fiu un pic mai libera.
Eu momentan citesc carti de povesti fetitei mele.
Daca ii place o poveste ma pune sa i-o citesc si de 10 ori.
Acum citesc povestea si ptr bebelina (are doar 3 luni), culmea a adormit nu ma asteptam.
La prima sarcina am citit povesti ca asa mi s-a spus ca sa ii placa sa citeasca dar la bebe2 nu am mai reusit sa fac multe din ce am facut la bebe1.
Eu sunt fan carti editura Crisan, cele cartonate.Sunt frumos colorate si paginile fiind groaseii atrag foarte mult pe copii.
Preferatele noastre Povesti indragite---Istorioare de alint---Pinochio---Unde o fi dragonul?
Sus In jos
AdminElena
Admin

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Lun Oct 29, 2012 2:29 pm

samy2009 a scris:
Elena am citit recenziile cu sufletul la gura, mai ca imi venea sa iti dau mesaj sa imi spui finalul.
Sigur am sa le citesc cand voi reusi sa fiu un pic mai libera.
Eu momentan citesc carti de povesti fetitei mele.
Daca ii place o poveste ma pune sa i-o citesc si de 10 ori.
Acum citesc povestea si ptr bebelina (are doar 3 luni), culmea a adormit nu ma asteptam.
La prima sarcina am citit povesti ca asa mi s-a spus ca sa ii placa sa citeasca dar la bebe2 nu am mai reusit sa fac multe din ce am facut la bebe1.
Eu sunt fan carti editura Crisan, cele cartonate.Sunt frumos colorate si paginile fiind groaseii atrag foarte mult pe copii.
Preferatele noastre Povesti indragite---Istorioare de alint---Pinochio---Unde o fi dragonul?

Multumesc frumos pentru apreciere I love you Cand vei avea timp, iti mai recomand o carte: "Oracolul din Stambul" de Michael David Lukas, este superba cartea! Voi incerca sa fac o recenzie pana o trimit mai departe...este o carte imprumutata Very Happy
Apropo: daca vrei sa citesti una din cartile carora le-am facut recenzii si le am, sa-mi spui ca ti-o imprumut Very Happy
I-am citit si eu povesti printesei, dar inca nu prea este atenta Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   

Sus In jos

Recomanda o carte
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Discutii generale :: Discutii generale-
Mergi direct la: