Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Colicile la bebelusi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana Naghi

Puncte : 36
Data de inscriere : 30/08/2012
Varsta : 33

MesajSubiect: Colicile la bebelusi   Vin Aug 31, 2012 4:04 am

Intr-o masura mai mica sau mai mare,toti bebelusii se confrunta cu colicile.Teoretic,pe la varsta de 3 luni ar trebui sa nu mai avem de-a face cu ele,dar exista cazuri cand se incapataneaza sa ramana.
Cum iti ajuti copilul sa treaca mai usor peste ele?Recomanda-ne leacuri de la farmacie si nu numai care au functionat la bebelusul tau!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 33
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Colicile la bebelusi   Vin Aug 31, 2012 10:38 am

Dragi mamici,
In cazul nostru singurul care a functionat impotriva colicilor a fost FEONUL Laughing
Daaa, doar cu feonul reuseam sa o adorm, in cele 2 saptamani cat mi-a facut colici. Ii mai administram si Espumisan sau Eubiotic, sau ceai pe colici, insa cel care functiona cel mai bine era feonul. Caldura produsa de acesta o linistea si dupa 10 minute de incalzit burtica (prin paturica bineintele) cu feonul, se linistea si adormea chiar si cu zgomotul pe care-l provoca Laughing
Si mie mi-a fost recomandat de o mamica si prima oara nu-mi venea sa cred, dar cand am vazut cat de bine functioneaza Very Happy am zis OK Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Colicile la bebelusi
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Medicina :: Sfaturi de la mamici la mamici-
Mergi direct la: