Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Colicile la bebelusi

In jos 
AutorMesaj
Ana Naghi

Puncte : 36
Data de inscriere : 30/08/2012
Varsta : 34

MesajSubiect: Colicile la bebelusi   Vin Aug 31, 2012 4:04 am

Intr-o masura mai mica sau mai mare,toti bebelusii se confrunta cu colicile.Teoretic,pe la varsta de 3 luni ar trebui sa nu mai avem de-a face cu ele,dar exista cazuri cand se incapataneaza sa ramana.
Cum iti ajuti copilul sa treaca mai usor peste ele?Recomanda-ne leacuri de la farmacie si nu numai care au functionat la bebelusul tau!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 33
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Colicile la bebelusi   Vin Aug 31, 2012 10:38 am

Dragi mamici,
In cazul nostru singurul care a functionat impotriva colicilor a fost FEONUL Laughing
Daaa, doar cu feonul reuseam sa o adorm, in cele 2 saptamani cat mi-a facut colici. Ii mai administram si Espumisan sau Eubiotic, sau ceai pe colici, insa cel care functiona cel mai bine era feonul. Caldura produsa de acesta o linistea si dupa 10 minute de incalzit burtica (prin paturica bineintele) cu feonul, se linistea si adormea chiar si cu zgomotul pe care-l provoca Laughing
Si mie mi-a fost recomandat de o mamica si prima oara nu-mi venea sa cred, dar cand am vazut cat de bine functioneaza Very Happy am zis OK Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Colicile la bebelusi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Medicina :: Sfaturi de la mamici la mamici-
Mergi direct la: