Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Greturile din primele luni

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 33
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Greturile din primele luni   Mier Aug 29, 2012 3:47 am

Pentru mine primele 4 luni de sarcina au fost destul de grele Sad
Desi eram foarte fericita va voi avea un bebe, starea mea de sanatate nu era chiar minunata...imi era tot timpul rau, vomitam de cateva ori pe zi si ma simteam din ce in ce mai slabita Sad
La munca imi era din ce in ce mai greu, mai ales ca eu faceam si naveta Mangalia-Constanta si plus ca era si foarte mult de munca...a fost tare greu
Dimineata cand ma trezeam primul lucru era sa ma duc la baie sa vomit, apoi ma mai apuca si pe la munca...la pranz abia daca reuseam sa mananc o ciorbita...ca pana sa plec de la munca o vomitam si pe aia Sad A fost tare greu pana nu am mai rezistat si mi s-a facut atat de rau ca m-am dus la urgente...
Eu in loc sa ma ingras...de fapt slabisem vreo 3 kg ...
La urgente m-au bagat in perfuzii vreo 2 zile, eu refuzand internarea...pana m-am dus si-mi era si mai rau...cand m-a vazut doctora nici nu m-a mai lasat sa plec acasa, m-a internat direct pentru o saptamana si am facut zilnic perfuzii si injectii ca sa ma linisteasca.
Apoi mi-a dat medical 3 saptamani si intradevar am reusit sa-mi revin Very Happy
Dupa aceste 4 luni, nu am mai avut nici un fel de problema si sarcina a decurs normal Smile
Voi ati avut greturi in primele luni?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
floare de colt

Puncte : 25
Data de inscriere : 28/08/2012

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Mier Aug 29, 2012 6:14 am

radeam si nu cream ca intr- sarcina iti poate fi chiar asa de rau ,insa am vazut pe propria mea piele ce inseamna sa nu poti tolera nici un fel de mancare si ce simt al mirosului aveam dezvoltat ,mia fost la fel de greu si mie cu sarcina pe linga senzatia de voma am avut si eminenta de avort parca eram un ou fragil .insa dupa ce pericolu a trecut am dat de alceva si asa 9 luni de zile au fost grele de suportat insa numi pare rau ,au trecut si acum ma bucur cand ma uit la fetita mea .
Sus In jos
Ana Naghi

Puncte : 36
Data de inscriere : 30/08/2012

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Vin Aug 31, 2012 4:20 am

in cazul meu,greturile din primel luni au durat...9 luni!asta pentru ca am avut o sarcina toxica,extrem de grea.Am avut greturi pana in ziua in care am nascut.Deh,am fost mai norocoasa Crying or Very sad
Sus In jos
AdminAlexandra
Admin

Puncte : 42
Data de inscriere : 17/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Lun Sept 03, 2012 4:38 am

Mamici nu ma speriati Shocked
Eu obisnuiam sa am greturi chiar daca nu eram graviduta...orice mancam, imi provoca arsuri si asta datorita mancarii nesanatoase pe care obisnuiam sa o consum. De cand mananc mai multe fructe si legume, si am renuntat definitiv la mezeluri sau alte "prostii" din comert, am scapat si de greturi. Sper din tot sufletul ca in timpul sarcinii sa nu am parte de greturi ca atunci, insa daca voi avea, voi deveni complet vegetariana Smile Nicioadata fructele sau legumele nu mi-au provocat arsuri.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://superbebeshop.forumhit.ro
AdminElena
Admin

Puncte : 277
Data de inscriere : 21/08/2012
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Lun Sept 03, 2012 5:45 am

Alexandra eu aveam greturi de la absolut orice mancam Smile))
Mancam un mar....dupa 20 de minute...ma duceam la baie si....la rate Sad
Mancam capsiuni...la fel...
Nu mancam nici eu mezeluri...nu prea ma omor cu ele nici acum Smile))
Eu reuseam sa-mi mai revin cu limonada, dar la un moment dat si pe asta o vomitam Sad
Dar nu trebuie sa te sperii, pentru ca am prietene care nu au avut mai deloc greturi, asa ca nu este o regula Very Happy
Pupici :*
Sus In jos
Ana Naghi

Puncte : 36
Data de inscriere : 30/08/2012

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Vin Sept 14, 2012 10:10 am

Sunt de acord cu Elena,nu este o regula sa ai greturi!Sarcina poate fi o perioada exrem de frumoasa!Chiar si in cazul meu,imi mangaiam burtica si ii spuneam Emei sa ma ajute,sa fie cuminte si ajungem noi sa ne cunoastem si mami va uita tot raul...si asa a fost! Smile
Sus In jos
AdminAlexandra
Admin

Puncte : 42
Data de inscriere : 17/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Dum Oct 14, 2012 2:02 am

Ana Naghi a scris:
Sunt de acord cu Elena,nu este o regula sa ai greturi!Sarcina poate fi o perioada exrem de frumoasa!Chiar si in cazul meu,imi mangaiam burtica si ii spuneam Emei sa ma ajute,sa fie cuminte si ajungem noi sa ne cunoastem si mami va uita tot raul...si asa a fost! Smile

Atat de frumos.....m-ai induiosat complet Ana
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://superbebeshop.forumhit.ro
samy2009

Puncte : 23
Data de inscriere : 29/10/2012

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   Lun Oct 29, 2012 1:38 pm

Alexandra nu este o regula ca ce i s-a intamplat uneia ti se intampla si tie.
Eu am avut 2 sarcini si au fost diferite.
La prima mi-a fost mai rau, am vomitat de 2 ori dar fara sa ma gandesc ca as fi insarcinata iar la a 2a niciodata.
Am avut alte probleme care m-au facut sa am teama cu sarcina-la prima am avut probleme cu un rinichi iar la a 2 a cu inima.
Cu rugaciune am reusit si am ajuns la final si am 2 fete minunate.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Greturile din primele luni   

Sus In jos

Greturile din primele luni
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Sarcina si Nasterea Bebelusului :: Evolutia sarcinii-
Mergi direct la: