Un forum dedicat supermamicilor, supertaticilor si superbunicilor!

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Echipa SuperBebeShop va ureaza bun venit pe forumul dedicat SuperMamicilor, SuperTaticilor si SuperBunicilor!

Distribuiţi | 

Cum ne protejam copii de pericolele internetului?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
floare de colt

Puncte : 25
Data de inscriere : 28/08/2012

MesajSubiect: Cum ne protejam copii de pericolele internetului?   Mar Aug 28, 2012 11:43 am

Aud in fiecare zi tot mai multi parinti care se plang de inactivitatea fizica a copilului lor datorita faptului ca nu se mai dezlipeste de calculator.Prin parc observ comportamente total necorespunzatoare ale copilului care, influentat de imagini sau inregistrari postate pe anumite site-uri,transforma radical comportamentul acestuia in unul violent, lipsit de o conduita de bun simt si respect.Este program de control parental. o solutie sau il veghezi tu din spate si atragi atentia ?Voi ce ati alege ,poate ma puteti ajuta ..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
AdminAlexandra
Admin

Puncte : 42
Data de inscriere : 17/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Cum ne protejam copii de pericolele internetului?   Mar Aug 28, 2012 10:28 pm

Din punctul meu de vedere trebuie sa-i gasesti cat mai multe activitati care sa-i distraga atentia si sa-i ocupe majoritatea timpului. Incearca sa-l duci la un sport sau alte activitati, in functie de pasiunile lui. Cred ca mami ar trebui sa-i ia locul la calculator pentru o ora si sa caute pe internet toate activitatile pentru copii, existente in orasul tau.
Cu cat ii vei atrage mai mult atentia, cu atat mai mult el nu va intelege....parerea mea flower
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://superbebeshop.forumhit.ro
floare de colt

Puncte : 25
Data de inscriere : 28/08/2012

MesajSubiect: Re: Cum ne protejam copii de pericolele internetului?   Mier Aug 29, 2012 6:19 am

aceasta intrebare am adresato in scopul de a ma pregati si a inpartasi toate ideile venite de la voi cu prietene,vecine ,colege etc la noi nu este o problema -fetita mea adora sa coloreze sa desene si sa se joace cu verisoara ei denisa in schimbul jocului pe calculator ,dar din ce am vazut prin parc ,unii copii cred ca isi total comportamentul din vina internetului sau a desenelor neadecvate,insa eu iti multumesc pentru parerea ta si imi va fi de un real ajutor pe vitor .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum ne protejam copii de pericolele internetului?   

Sus In jos

Cum ne protejam copii de pericolele internetului?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» la multi ani otilica
» copii nostri razaciosi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SuperBebeShop :: Alimentatia copilului :: Copilul peste 4 ani-
Mergi direct la: